Jeśli zainteresował Cię ten post, to znaczy, że na pewno w Twojej szafie zalegają jakieś dawno nienoszone ciuszki. Może nawet już zastanawiałaś się, co z nimi zrobić. Miałam dokładnie to samo!

Już od jakiegoś czasu nosiłam się ze zrobieniem przeglądu szafy. Cały czas zastanawiam się, co zrobić z niektórymi ciuchami, bo podejrzewam, że pociążowe chudnięcie skończy się efektem jo-jo i jeszcze uśmiechnę się do niektórych spodni, które teraz ze mnie spadają ;) No, ale przecież nie we wszystkim będę chodzić! Porządek trzeba było zrobić i już.

Część ubrań odłożyłam do oddania a część postanowiłam wykorzystać na szyciowe przeróbki. Przegląd szafy ma więc kolejną zaletę, jaką jest doskonała sposobność do poćwiczenia przy maszynie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z szyciem, to zdecydowanie też coś dla Ciebie! Po pierwsze – nie wydasz majątku na materiały, po drugie – nadanie nowego życia starym ciuchom wcale takie trudne nie jest ;)

No ale przejdźmy do konkretów – z czeluści szafy wygrzebałam stary sweterek i zastanawiałam się, co by tu z niego stworzyć. Pomogła aura za oknem. Osobiście nie przepadam za czapkami a uszy marzną – w końcu zbliża się zima :) Niewiele więc myśląc stwierdziłam, że sprawię sobie opaskę.

Opaska turban jest bardzo prosta do wykrojenia i szycia. Tak prosta, że filmowy tutek, który dla Was przygotowałam trwa trochę ponad 30 sekund! Zobaczcie same :) Enjoy!

CZEGO NAM POTRZEBA?
  • dwa kawałki materiału – każdy o długości równej obwodowi głowy
  • szpilki
  • nożyczki
  • mydełko krawieckie
  • linijka lub ekierka
  • nici
  • maszyna

 

opaska_turban_thumb

Wolicie typową instrukcję krok po kroku? znajdziecie ją tutaj > OPASKA TURBAN – INSTRUKCJA PDF

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!