Wyprawkowe szaleństwo rozkręciło się w pracowni na dobre. Szyję kilka projektów na raz i jedyne czego mi trzeba, to czasu, żeby to wszystko zebrać razem i móc się z Wami podzielić. Tym bardziej, że przygotowałam dla Was kilka filmów – to pierwszy z nich. Mam nadzieję, że się Wam spodoba!

Zaczynamy od tutorialu na dwustronny rożek dla niemowlaka. Do tego uszytku chciałam wykorzystać samodzielnie zaprojektowany wzór do zadruku na tkaninie – miętowe korony z szarym napisem “little prince” – kto obserwuje mój Instagram, ten wie, że konsultowałam z Wami ostateczna wersję kolorystyczną przed zamówieniem tkaniny bawełnianej :) W jednym z kolejnych tutoriali pokażę Wam, jak samodzielnie stworzyć taki wzór, którego wielokrotność można potem zadrukować na tkaninie.
Do przygotowanego przeze mnie wzoru idealnie pasowała szara dzianina velvet pikowana w korony, którą dostałam do przetestowania od sklepu Dress-Code i to właśnie ją postanowiłam wykorzystać do uszycia tego projektu. Ostatnio dzianina velvet (ta pikowana i nie) stała się bardzo popularna i muszę przyznać, że jestem jej wielką fanką. Nie jest to może materiał najłatwiejszy do szycia (porównałabym ją do minky), ale bardzo przyjemny w dotyku i ładny wizualnie. Część z Was już wie, że przygotowuję z niej także warkocz do kosza Mojżesza (zapraszam na grupę Mamy Szyją!) i kilka innych rzeczy :)

JAK PRZYGOTOWAĆ WYKRÓJ?

Zaczynamy od wyrysowania kwadratu – 65x65cm. Jeśli chcecie, możecie, tak jak ja zaokrąglić rogi rożka, ale równie dobrze możecie pozostawić kąty proste – to już zależy od Waszych upodobań :) Żeby nanieść linię pikowań wyrysowany kwadrat trzeba obrócić tak, żeby przekątna kwadratu wyznaczała pionową linię. Od dolnego narożnika odmierzamy mniej więcej 1/3 długości (ja wyznaczyłam 28cm) – to będzie dolne zgięcie rożka. Teraz wystarczy wyznaczyć boczne linie zgięcia. Wewnętrzna szerokość mojego rożka po złożeniu to 25cm – więc od linii wyznaczającej środek odmierzyłam po 12,5cm i w tym miejscu rozrysowałam pionowe linie.
Dodatkowym elementem jest pasek do związania rożka o wymiarach 100x10cm, który złożymy na pół.

Zanim nałożycie wykonane wykroje na materiały, pamiętajcie też o dodaniu zapasu na szew.

***

To co? Możemy zabierać się do szycia! Zapraszam więc na film :) No i czekam na Wasze opinie, sugestie i komentarze!

 

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!