Koniec roku to nie tylko podsumowania, czy wyznaczanie sobie nowych celów. Dla mnie – matki szwaczki – był to też motywator do ogarnięcia swojego kącika krawieckiego, czyli sterty materiałów i rozpoczętych projektów :) Co z tego wyszło? Zobaczcie same!

Pamiętacie tipi? Tak, mój pierwszy poważny tutorial, który ostatecznie przekonał mnie, że tę tematykę warto częściej poruszać na blogu. Oczywiście na poprzednie wpisy w kategorii szycie patrzę z równym sentymentem, ale po prostu widzę wyraźnie, jak bardzo zmieniła się jakość i Wasz odzew  od tamtego momentu :) No, ale przejdźmy do meritum – w stercie materiałów znalazłam całkiem duże skrawki płótna bawełnianego, które wykorzystałam do stworzenia tipi dla Tadzika. Korzystając z tego, że oprócz nich mam całe pudło niewykorzystanej kulki silikonowej postanowiłam uszyć coś dla mojego malucha – i to nie byle co, bo poduszki chmurki.

Ich uszycie jest banalnie proste, według mnie to świetny sposób na doszkalanie swoich krawieckich umiejętności. Myślę, że przygotowanie jednej poduchy nawet bardzo początkującej osobie nie zajmie więcej niż pół godziny. Najfajniejsze jest to, że Wasze chmurki mogą przybrać dowolny kształt. Najlepiej rozrysować je sobie na większym kawałku papieru lub połączonych kartkach A4. Mam też niespodziankę dla wszystkich, którzy takich prac zwyczajnie nie lubią – gotowe wykroje mniejszej i większej chmurki do wydrukowania (znajdziecie je tutaj: CHMURKA MAŁA | CHMURKA DUŻA :)). Oczywiście po złożeniu całości możecie nanosić swoje poprawki, dzięki czemu chmurka będzie w 100% Wasza. Ja do tego bardzo zachęcam! Poniżej, jak zazwyczaj, znajdziecie listę potrzebnych rzeczy i instrukcję szycia.

***

Z premedytacją kończę ten blogowy rok postem szyciowym. Wiem, że następny będzie jeszcze bardziej zakręcony pod względem pracy przy maszynie, kreatywnych przedsięwzięć i prac DIY. Już nie mogę się doczekać! Moimi podsumowaniami 2015 będę Was zamęczać, gdy wszyscy inni przestaną (pewnie już w weekend :)).

A tymczasem życzę Wam udanego sylwestra i wszystkiego, co najlepsze w 2016! 

Czerpcie radość z Waszych pasji!

chmurki

CZEGO NAM POTRZEBA?
  • płótno bawełniane
  • kulka silikonowa do wypełnienia poduszki
  • nici
  • nożyczki
  • szpilki
  • wykrój (do pobrania tu:  CHMURKA MAŁA | CHMURKA DUŻA

IMG_1056

INSTRUKCJA KROK PO KROKU

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!