Ciuch doskonały na żar, który leje nam się z nieba. I wiecie co? Na bank zdążycie go sobie sprawić, bo szyje się w jedno popołudnie!

Historia kombinezonu zaczęła się w sklepie z tkaninami. Gdy zobaczyłam ten print wiedziałam, że muszę go mieć! Dopiero potem przeglądając Burdy, trafiłam na wykrój kombinezonu i oczywiste stało się, że ten duet będzie idealny. Był tylko jeden problem – do naszych wakacji zostało bardzo mało czasu a ja nie miałam w domu taśmy silikonowej, więc nieco zmodyfikowałam wykonanie i wszyłam gumkę w biuście. Co jeszcze? Umiejscawiając wykrój na materiale zauważyłam, że zwyczajnie nie wystarczy mi tkaniny na wszystkie elementy – zrezygnowałam więc z wiązania z przodu. Kombinezon nie przypomina w 100% oryginału, ale ja jestem z niego bardzo zadowolona. I powiem Wam, że to był jeden z moich ulubionych ciuchów urlopowych :)

Na końcu jak zwykle prezentacja! I ja w roli modelki, no kto by się spodziewał :D

CZEGO NAM POTRZEBA?
 • Burda 6/2014 – wykrój nr 127 (ja zrobiłam kombinezon na gumce w biuście i bez wiązania z przodu)
 • dzianina typu jersey (zapotrzebowanie w zależności od rozmiaru)
 • gumka 2,5cm szerokości (długość w zależności od rozmiaru x2 – jeśli zamiast silikonowej taśmy chcecie zrobić gumkę w biuście jak ja)
 • gadżety krawieckie (szpilki, metr, kredki, nici i maszyna)

Wszystko przygotowane? No to lecimy z koksem :)

INSTRUKCJA KROK PO KROKU
 1. Zaczynamy oczywiście od odrysowywania wykroju. Mój sposób na to dokładnie opisałam TUTAJ, nie będę się więc zbytnio powtarzać. Przypomnę tylko o dodaniu zapasu na szwy i podłożenia według instrukcji wykroju.
  kombinezon_wykrojkombinezon_wykroj_2
 2. Gotowe elementy wykroju układamy na tkaninie, przypinamy i kolejno wycinamy.
  kombinezon_material
 3. Górne części kombinezonu przykładamy printem do siebie. Boczne krawędzie przypinamy szpilkami. Zszywamy ściegiem elastycznym. Krawędzie wykańczamy ściegiem zygzakowym lub owerlokowym.
  kombinezon_gora
 4. Góra jest już prawie gotowa. Teraz wystarczy zrobić tunel na gumkę. Podwijamy górną krawędź i zszywamy ściegiem elastycznym. Pamiętamy, żeby nie zszywać całości i zostawić dziurę, przez którą będziemy wsuwać gumkę.
  gora_gumkaPrzewlekanie gumki będzie łatwiejsze dzięki prostemu trikowi – wystarczy do jej końca przypiąć agrafkę.
  gora_gumka_agrafkaPo przewleczeniu gumki zszywamy jej krawędzie i zaszywamy dziurę.
  kmbinezon_gumkagumka zszyta
 5. Teraz bierzemy się za spodenki. Najpierw kieszenie. Przykładamy przednią część kieszeni do krawędzi przedniej części nogawki (printem do siebie) i zszywamy ściegiem elastycznym. Materiał odwracamy i przeszywamy jeszcze raz przy brzegu (ok. 0,5cm od krawędzi).
  kombinezon_kieszenkombinezon_kieszen_2Do przedniej części kieszeni przykładamy tylną część. Zszywamy krawędzie ściegiem elastycznym i wykańczamy ściegiem zygzakowym lub owerlokowym.
  kombinezon_kieszen_tyl
 6. Jeśli kieszenie po obu stronach mamy gotowe, możemy się zabrać za nogawki – każdą z nich osobno oczywiście :) Najpierw zszywamy ściegiem elastycznym bok spodenek i bok nogawki. Pamiętamy, że po łuku nie szyjemy! Krawędzie oczywiście obszywamy.
  boki_nogawkiIMG_5829.JPG
 7. Gdy nogawki mamy gotowe, możemy zszyć spodenki w kroku. Jedną nogawkę wkładamy do drugiej (też printem do siebie), przypinamy szpilkami, przeszywamy ściegiem elastycznym po łuku i obszywamy krawędzie. Spodenki (prawie!) gotowe.
  IMG_5841.JPG

  IMG_5846.JPG

  IMG_5852.JPG

 8. Teraz musimy jeszcze przeszyć nogawki spodenek. Podwijamy materiał i zszywamy ściegiem elastycznym. Teraz już naprawdę spodenki są gotowe!
  nogawki.JPG
 9. Mamy już górę i dół kombinezonu. Teraz wystarczy tylko połączyć je w jedną całość i przygotować tunel na gumkę w pasie. Cała operacja składa się z kilku prostych kroków. Najpierw przyszywamy górę i dół do siebie – nieobszyte krawędzie stykamy ze sobą printem do siebie, przypinamy szpilkami i zszywamy ściegiem elastycznym. Obszywamy krawędzie.
  gora_i_dolTak wygląda kombinezon po pierwszym obszyciu. Nie mamy jeszcze tunelu na gumkę.
  pierwsze_przeszycie
 10. Na szerokości ok. 3 cm składamy krawędź w dół, tworząc tunel. Zaprasowujemy ją, przypinamy szpilkami i przeszywamy górę tunelu. Następnie zaszywamy dolną krawędź, pamiętając o dziurce na przewleczenie gumki.
  IMG_5870.JPGIMG_5864.JPG
 11. Gumkę przewlekamy, zszywamy na krawędziach i zaszywamy dziurę.
  IMG_5873.JPG

Gotowe! Tak kombinezon prezentuje się w użyciu :)

IMG_6682

IMG_6688

IMG_6702

IMG_6711

IMG_6708

 

IMG_6712

IMG_6706

IMG_6727

IMG_6725

IMG_6762

IMG_6766

Kombinezon – moje dzieło :)

Sandałki – DeeZee

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!