Koniczynki, uszka, skrzydełka, motylki. Każda mama doskonale zna te określenia poduszki antywstrząsowej. Puchowa po bokach, prawie płaska na środku, doskonale podtrzymuje głowę dziecka w czasie spania czy spaceru. Istne must have w każdym domu, w którym jest maluszek.

Wstyd się przyznać, ale ja oczywiście o ich istnieniu dowiedziałam się po fakcie. A uściślając – o ich świetności i wielości zastosowań. Cóż byłam przekonana, że Tadeo bez niej się obędzie. Dopiero niedawno naprawiłam swój błąd zamawiając mu koniczynkę dopasowaną do zimowego śpiworka. Wciąż czekamy i powiem Wam, że uszycie takiej zajmuje zdecydowanie mniej czasu :P

Uprzedzając pytania – Tadzikowi nie uszyłam poduchy, bo nie miałam “na stanie” materiałów pasujących do naszego wózka i śpiworka, to był jedyny powód. Za to został mi polar minky w różyczki i bawełna z tym samym motywem. No i mam jedną malutką damę do obdarowywania :) Dlatego trochę Was jeszcze pomęczę tym wzorem – materiału wystarczy na ten i kolejny tutek.

No, ale nie przedłużając. Maszyny w ruch i zabieramy się za szycie!

CZEGO NAM POTRZEBA?

 • bawełna
 • polar minky
 • kulka silikonowa do wypełnienia
 • nici
 • metr
 • szpilki
 • kredka krawiecka
 • nożyczki
 • wykrój (znajdziecie go TUTAJ)

poduszka_potrzebne_rzeczy

INSTRUKCJA KROK PO KROKU

To kolejny tutorial, po czapce dla niemowlaka, ochraniaczu łóżeczka i opasce z turbanowym wiązaniem, który przygotowałam dla Was także w formie filmiku :) Mam nadzieję, że się Wam spodoba, bo ja z uporem maniaka będę te filmy tworzyć. Cóż poradzę, że sprawia mi to (prawie) tyle samo radości, co szycie.

A wszystkich zwolenników tradycyjnych rozwiązań zapraszam poniżej – znajdziecie tam standardowy opis krok po kroku.

 1. Sprawdzamy czy wydrukowaliśmy wykrój o właściwych wymiarach mierząc kwadrat kontrolny. Wycinamy wykrój, układamy go na złożonym materiale (pamiętajcie, materiał składamy prawą-zewnętrzną stroną do środka) i przypinamy. Wycinamy ten sam kształt na obu materiałach. Tylko przypominam, że wykrój znajdziecie tutaj.
  materialy_do _poduszki
 2. Materiały kładziemy prawymi stronami do siebie. Gęsto przypinamy szpilkami zostawiając wolną dolną krawędź środka poduszki. Przez nią będziemy wkładać wypełnienie. Przeszywamy wszystko ściegiem prostym.

  zszyta_poduszka

 3. Bierzemy duży zapas kulki silikonowej i upychamy po obu stronach poduszki. Powinno jej być naprawdę dużo, materiał musi się naciągnąć i stworzyć wypukłość. Mocno dociskamy do boków poduszki, żeby kulka dobrze wypełniła całość.
  wypelnienie_poduszki
 4. Możemy teraz zaszyć boki, żeby wypełnienie nie przemieszczało się po całej poduszce. W końcu środek ma być praktycznie płaski. Zaznaczone według wykroju miejsca spinamy szpilkami. Ja przykleiłam tam też taśmę malarską, która wyznaczyła mi linię szwu. Patent, który bardzo ułatwił mi szycie to zmiana stopki na tę do wszywania zamków – dzięki niej mogłam szyć zaraz koło wybrzuszenia.
  szwy_boczneprzeszycie_poduszki
 5. Środek wypełniany niewielką ilością kulki silikonowej i przeszywamy dół od jednego bocznego szwu do drugiego. GOTOWE!

poduszka_antywstrzasowa_przod poduszka_antywstrzasowa_tyl poduszka_gotowa gotowa_poduszka_antywstrzasowa

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!