Miesiąc przygotowań, by należycie świętować jeden dzień! Opłaciło się, bo roczek Tadzika udał się wyśmienicie :) Szczegółowe podsumowanie jeszcze przed nami, na razie muszę nadrobić zaległości we wpisach, w których podzielę się z Wami poszczególnymi elementami przygotowań :)

Dlaczego dopiero teraz? Powód jest prosty – chciałam Wam od razu pokazać, jak wszystkie elementy prezentowały się w trakcie imprezy. Musiałam więc poczekać. Teraz za to zasypię Was wpisami :) Na początek etykietki na babeczki i pudełka na snacki do wydrukowania. Przygotowałam trzy zestawy elementów w każdym z pięciu motywów, które znacie już z zaproszeń urodzinowych (to TEN wpis). Osobny post poświęcę na girlandę urodzinową, którą też będziecie mogły spersonalizować i wydrukować. To wszystko razem pomoże Wam zorganizować przyjęcie z wybranym motywem tak, by wszystkie elementy pasowały do siebie i były w jednej tonacji kolorystycznej. Nie mogę się doczekać fotorelacji z Waszych imprez, ślijcie je koniecznie bezpośrednio na skrzynkę lub za pośrednictwem fejsa!

A tymczasem bierzemy się za drukowanie, wycinanie i klejenie :)

ETYKIETY NA MUFFINKI

Nie może być urodzin bez babeczek – a jak muffinki to muszą być i etykietki. Ja zdecydowałam się na okrągłe, chociaż ten kształt nie jest najbardziej wdzięczny do wycinania. Mimo to, przygotowanie zestawu 15 etykiet nie powinno Wam zająć więcej niż godzinę, więc jest to chyba czas, który można poświęcić. I mówię to ja – mama żywego srebra, które w ciągu dnia niezbyt chętnie pomaga w realizacji różnych dziwnych planów kiełkujących mojej głowie :) Od razu jednak przyznam, że w moim wykonaniu organizacja urodzin, to wieczorno-nocne posiadówy.

Etykietki dostępne są w formacie PDF. Do druku polecam wybrać grubszy papier, żeby etykiety były sztywne. Ja wykorzystałam taki o gramaturze 170g.

etykiety_klejenie

Całość drukujemy na dwóch osobnych stronach – po wycięciu wszystkiego powinniśmy mieć dwa kółeczka, między które włożymy wykałaczkę. Do przygotowania etykiet najlepiej wykorzystać dwustronną taśmę klejącą. Przyznam, że jej szczerze nienawidzę, bo okropnie się ją wycina. Mam na to swój patent – naklejam całe kwadraty na taśmę i dopiero wtedy wycinam kształt kółka (nie odwrotnie, bo dostaniecie szału :)).  Na środku wyciętego kółka kładę wykałaczkę i przykrywam ją drugą stroną etykiety.etykieta_na_muffuna

Oprócz edytowalnej wersji, przygotowałam dla Was też gotowe wzory w formacie PDF. Wystarczy je pobrać i wydrukować :)

PUDEŁKA NA POPCORN

Na pomysł stworzenia pudełek na popcorn i snacki wpadłam dzięki Kasi z PozytywnyPlan.pl, która podzieliła się ze mną linkiem z bloga MAVELO. Pomyślałam sobie: “Czemu nie? Spróbuję zrobić własne pudełeczka!”. Nawet nie wiecie ile się nadrukowałam, żeby przetestować, czy wszystko jest ok. No, ale muszę przyznać, że efekt finalny bardzo mi się podoba :)

skladanie_pudelka

Wzory pudełek są gotowe do wydrukowania (na jedno pudełko składają się 2 dowolnie wybrane strony A4). Papier powinien być wystarczająco gruby, żeby utrzymać zawartość – ja wykorzystałam taki o gramaturze 300g. Do przygotowania pudełka przyda nam się też taśma dwustronna, linijka i nożyk.

Na każdym wyciętym kształcie linie zgięcia lekko nacinamy nożykiem, żeby łatwiej było je złożyć. Zginamy poszczególne części i zaklejamy taśmą dwustronną w zaznaczonych miejscach. Najpierw łączymy ze sobą boki pudełka, dopiero potem dół. pudelko_tasma

W pierwszej kolejności łączymy wewnętrzne zakładki, potem przykrywamy je zewnętrznymi. GOTOWE! Ja do tak przygotowanych pudełeczek wsypałam czipsy z jarmużu i frytki z batatów, w końcu to urodziny Tadzika i chciałam, żeby też mógł skorzystać z przygotowanych smakołyków :)

pudelka_popcorn

Wszystkie wzory pudełek na popcorn znajdziecie poniżej.

PUDEŁECZKA NA FRYTKI / SNACKI

Pudełeczka na frytki drukowałam na takim samym papierze (300g). W tym przypadku całe pudełeczko mieści się na stronie A4, więc musimy skleić tylko boki wyciętego kształtu. Z pomocą znowu przyjdzie nam nożyk i dwustronna taśma klejąca.

pudelko_na_snacki

klejenie_pudelka_na_snacki

DZIKIE ZWIERZĘTA

 I to by było na tyle :) Gotowe pudełeczka tak prezentowały się na naszym urodzinowym stole przekąsek. Co w środku? Wspomniane już czipsy z jarmużu, frytki z batatów i panierowana cukinia. Pychota :)

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie drukowania i przygotowywania wszystkich materiałów piszcie śmiało w komentarzu :)

I jeszcze jedno – 20 różnych plików do wykorzystania. Trochę tego jest prawda? Bardzo chciałabym, żeby z mojej pracy skorzystało jak najwięcej osób. Było by super, gdybyś ten wpis udostępniła na fejsie. To dodatkowa motywacja do siedzenia przed kompem do 3 nad ranem :D

Miłego korzystania – czekam na Wasze fotki!

pudelka_popcorn pudelka_na_snacki

 

Zobaczcie też inne wpisy w ramach PROJEKTU URODZINY!

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!