Odkąd tylko zaczęłam myśleć o organizacji urodzin, wiedziałam, że muszę, po prostu muszę mieć girlandę urodzinową ze spersonalizowanym napisem. No, bo cudna jest, w to chyba nie wątpi nikt! Z resztą, co to za urodziny bez girlandy! Nie liczą się!*

[*Powiedzcie proszę, że nie tylko ja jestem zakręcona na punkcie imprezowych dodatków!]

Tadziową girlandę zrobiłam w dwóch kolorach – żółtym i pomarańczowym. Od początku chciałam powiesić ją na ścianie, więc wszystkie wzory wydrukowałam jednostronnie na papierze kredowym o gramaturze 250g. Jeśli chcecie powiesić taką girlandę w drzwiach albo między meblami, warto zastanowić się nad dwustronnym wydrukiem :)

Marzy Wam się girlanda mocowana na sznurku albo wstążeczce? Nie ma problemu – wystarczy skorzystać z dziurkacza, umieszczając go w wyznaczonych miejscach (najlepiej zrobić to tak, jak na zdjęciu :)). Naszą girlandę powiesiłam na specjalnej gumie mocującej, więc nie było potrzeby korzystania z tego sprzętu. Przed powieszeniem na ścianie porozkładałam sobie wszystkie elementy na podłodze, żeby mieć pełną wizualizację. Kilka razy zmieniałam konfigurację, zastanawiałam się czy napis podzielić, czy zostawić w całości. Finalnie wygrała wersja nr 2, co z resztą możecie zobaczyć na zdjęciach.

Gotowa girlanda zawisła na ścianie w towarzystwie tiulowych i bibułowych pomponów (o nich będzie kolejny wpis w ramach tego cyklu!), balonów i wielkiej złotej 1 – w końcu to roczek :) Myślę, że prezentowała się naprawdę pięknie, goście bardzo się spodobała, wszyscy ją chwalili – mam nadzieję, że nie tylko z grzeczności :D

Jak się pewnie domyślacie, bo to już standard w projekcie urodziny – zrobiłam dodatkowo cztery inne wersje kolorystyczne, które tworzą całość z wcześniejszymi propozycjami – zaproszeniami i gadżetami na ciasteczka i przekąski. To taki imprezowy zestaw, który możecie wykorzystać nie tylko na urodziny!

Wybrałam trzy wzory – poziome i pionowe paski, kropki i zygzak, do kompletu dodałam też wersję w jednolitym kolorze. Wszystkie elementy są w dwóch wersjach – podstawowej i z miejscem na wpisanie literki. W zależności od motywu przewodniego trójkąty są w dwóch, trzech lub czterech kolorach, co daje od 20 do 40 różnych elementów do stworzenia własnej kombinacji! Myślę, że naprawdę jest w czym wybierać!

Poniżej znajdziecie krótką instrukcję przygotowania własnej girlandy :) To, co? Skusicie się?

RÓŻOWA GIRLANDA – KLIK!

elementy_rozowy

 

NIEBIESKA GIRLANDA – KLIK!

GIRLANDA ZŁOTA – KLIK!

GIRLANDA PASTELOWA – KLIK!

GIRLANDA ŻÓŁTO-ZIELONA – KLIK!

JAK PRZYGOTOWAĆ WŁASNĄ GIRLANDĘ?

  1. Wypisujemy nasze imprezowe hasło – na jedną literkę przypada jeden trójkąt. Wybieramy wzory, które nas interesują.
  2. Otwieramy plik PDF w programie do grafiki (np. darmowym InkScape). Żeby wpisać tekst wystarczy wybrać ikonkę “A” z menu po lewej stronie, wpisać w wybranym miejscu literę i dowolnie edytować – zmieniać rodzaj, rozmiar i położenie. Jeśli chcecie, żeby czcionka była taka sama jak na zaproszeniach, zerknijcie na wcześniejszy wpis (TEN) i instrukcję instalacji czcionek.
  3. Żeby mieć pewność, że na 100% macie wszystko, czego potrzebowaliście polecam zapisywać każdy jeden element pojedynczo.
  4. Teraz kolej na dodatkowe elemety dekoracyjne (trójkąty bez białego kółka na środku). Wybieramy interesujące nas wzory i otwieramy plik PDF. Wypisujemy numery stron, z wzorami, które chcemy wykorzystać. W opcjach wydruku ustawiamy druk tylko tych wypisanych stron.
  5. Mamy już wszystkie elementy. Teraz tylko wycinamy, dziurkujemy, wieszamy i GOTOWE :)

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z przygotowaniem girlandy piszcie proszę w komentarzach!

Zobaczcie też inne wpisy w ramach PROJEKTU URODZINY!

Elementy grafiki – Freepik

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!