Czas pędzi nieubłaganie! Wiem, każda z nas mówi to samo, ale ja naprawdę nie mam pojęcia, kiedy to minęło. To już prawie ROK! Mój syn siódmego stycznia skończy pierwszy rok życia! Na refleksje i podsumowania przyjdzie czas, teraz pora na działanie :)

Po Świętach nie odpoczywam, do urodzin zostały niecałe dwa tygodnie, więc po prostu nie mam czasu. Dlaczego? Postanowiłam jak najwięcej rzeczy przygotować sama, dzieląc się z Wami przy okazji tym, co gdzieś tam wymyśliłam sobie w mojej głowie. W ramach “PROJEKTU URODZINY” przygotowałam dla Was trochę materiałów do wydrukowania, tutoriali i przepisów. Liczę na to, że Wam się spodoba a jeszcze bardziej na to, że Tadzik będzie miał cudny roczek!

Naszym motywem przewodnim będzie dżungla. Tadzio przedstawicieli afrykańskiej fauny podziwia codziennie na ścianie swojego pokoju. Zawsze śmieje się, gdy biorę go na ręce i razem oglądamy małpki, żyrafę, słonia – stąd też wybór. Skoro dżungla to zwierzątka – lew, żyrafa, zebra, no i kolory – żółty, pomarańczowy, zielony. To one będą rządzić w naszym domu już za kilkanaście dni.

Nie będę wprowadzać Was w błąd – to, że dopiero teraz zaczęłam pisać o przygotowaniach, nie oznacza wcale, że nic a nic do tej pory nie zrobiłam. Może niektórym 1,5 tygodnia wystarczy na zorganizowanie imprezy, ale ja się do tej grupy nie zaliczam :) Pierwsze przygotowania poczyniłam już w listopadzie, zaczęłam od projektowania, bo wiedziałam, że to zajmie mi najwięcej czasu. Kupiłam już wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia dekoracji (na razie leżą nieruszone, niedobrze!). Przed Świętami wydrukowałam też zaproszenia, żeby korzystając z tego, że będziemy wszyscy razem, wręczyć je osobiście każdemu z naszych gości.

zaproszenia_urodzinowe

I w tym momencie mogę już przejść do tematu dzisiejszego wpisu :) Gdy projektowałam Tadzikowe zaproszenia,  wpadłam na pomysł, by się z Wami nimi podzielić. A nawet więcej – stworzyć kilka wzorów o wymiarach 15 x 10,5cm do pobrania. Finalnie przygotowałam siedem propozycji – trzy w klimacie afrykańskim, dwie w kropki i dwie w paski.

Do stworzenia zaproszeń wykorzystałam niestandardowe czcionki, które trzeba ściągnąć i zainstalować na komputerze. Pod każdą ilustracją znajdziecie nazwę czcionki z bezpośrednim linkiem do strony, z której można ją pobrać (wszystkie są darmowe, z polskimi znakami). Trzeba to zrobić, żeby zaproszenie wyglądało dokładnie tak, jak na załączonej ilustracji. Oczywiście możecie wykorzystać czcionki, domyślnie dostępne w edytorze tekstu. W tej kwestii macie pewną dowolność :)

Poniżej zamieściłam krótką instrukcję, w jaki sposób zainstalować nową czcionkę i, jak edytować zaproszenie, by dostosować je do waszych potrzeb. Edytowane zaproszenia są w formacie DOCX, po edycji wystarczy je zapisać jako PDF i obustronnie wydrukować. Jeśli nie chcecie bawić się w edytorze tekstu, możecie ściągnąć też gotową wersję PDF z pustym miejscem do ręcznego wypisania zaproszenia.

zebra

lew

zyrafa

 

Czcionka: Loved by the King

kropki

Kropki – czcionki:

Great Vibes

Source Sans Pro

Pecita

Paski – czcionki:

Loved by the King

Open Sans

paski

JAK ZAINSTALOWAĆ NOWĄ CZCIONKĘ?

 1. Ściągnij folder .zip zawierający czcionkę.
 2. Kliknij w plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wypakuj do NAZWA\”.
  wypakowywanie_czcionki
 3. Otwórz folder i kliknij dwa razy w plik z rozszerzeniem .otf.
  instalowanie_czcionki_1
 4. Kliknij „Zainstaluj”.
  instalowanie_czcionki_2
 5. Czcionka zainstalowana. Teraz możesz edytować zaproszenie!

JAK EDYTOWAĆ TEKST ZAPROSZENIA?

 1. Otwórz plik z zaproszeniem w programie InkScape.
 2. Kliknij ikonkę tekstu (“A” w lewym menu). Dodaj tekst w wybranym miejscu, dostosuj kolor, czcionkę i wielkość.
 3. Zapisz dokument w formacie PDF korzystając z opcji „Zapisz jako…”
 4. Plik gotowy do druku. Pamiętaj, żeby wydrukować go dwustronnie.

TO CO, POBIERAMY ZAPROSZENIA URODZINOWE?

INSTRUKCJA

Mam nadzieję, że wzory przypadły Wam do gustu. Tak, jak pisałam na początku, to dopiero pierwsza część “PROJEKTU URODZINY” . W kolejnych będę miała dla Was pudełka na snacki, girlandę, etykiety na muffinki – wszystko w każdym z pięciu motywów przewodnich :)

Zobaczcie też inne wpisy w ramach PROJEKTU URODZINY!

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!