spodnica_na_gumce
srebrna_spodnica

Pokazywałam Wam “making of” – w końcu nadszedł czas efekt końcowy! Dopiero teraz? Nie, wcale nie dlatego, że szycie trwało tak długo – bo cały proces to dosłownie 30 minut! A na resztę mojego nieogarnięcia spuśćmy zasłonę milczenia!

Kiedy tylko metaliczne ciuchy pojawiły się w witrynach sklepowych, wiedziałam, że to będzie coś, co na pewno sobie uszyję! Niestety, znalezienie odpowiedniego materiału wcale takie proste nie było, tym bardziej, że akurat nie wybierałam się do mojego kochanego Bielska, gdzie mam kilka ulubionych materiałowych miejscówek i byłam zdana na internetowe poszukiwania. Lekki stresik był – zdecydowanie jestem z tych, które muszą podotykać, zobaczyć, jak materiał się zachowuje a w przypadku tych metalicznych – czy i jak się mieni.

Koniec końców postawiłam na srebrną lamę i to był strzał w dziesiątkę! Bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Oczywiście, nie mogło być inaczej, gdy pojechałam do rodziców, znalazłam jeszcze fajniejszy srebrny materiał, trochę mniej mieniący się i coś czuję, że chyba też się na niego skuszę. Tylko co tym razem uszyć? Muszę to przemyśleć.

Sama spódnica jest super sprosta do uszycia – nie potrzeba wykroju, skroiłam ją z ćwierćkoła (jak dokładnie to zrobić opisałam już w TYM wpisie – z tą różnicą, że obwód w talii w przypadku spódnicy na gumce zostawiłam trochę większy – w końcu musi przejść przez biodra :)) Dodatkowo wycięłam pasek o szerokości 12 centymetrów i długości równej (powiększonemu) obwodowi talii.

Chcecie podobną w swojej szafie? specjalnie dla Was chyba najkrótszy tutek na tym blogu (tak, to naprawdę jest takie proste!)

CZEGO NAM POTRZEBA?

 • lama srebrna – 1,5mb
 • fizelina jednostronnie klejona – pasek o szerokości 5cm, długość w zależności od obwodu
 • nożyczki
 • szpilki
 • nici
 • maszyna do szycia
 1. Zaczynamy od wycięcia spódnicy (koniecznie zajrzyj tutaj) i pasa. Potem na połowie szerokości paska zaprasujemy fizelinę, następnie obszywamy cały pas i boczne krawędzie spódnicy (nie obszywałam dołu).
  pasek_spodnicy
  wszywanie_paska
 2. Pas przypinamy do górnej krawędzi spódnicy (bardzo blisko, bo bo dziurki od szpilek niestety widać) i całość przeszywamy ściegiem prostym. Szew zaprasowujemy do dołu.
  wsyty_pas
 3. Łączymy boki spódnicy, bardzo blisko krawędzi spinamy i przeszywamy ściegiem prostym zachowując 1cm zapasu. Szew możemy rozprasować, albo jeszcze raz obrzucić obie krawędzie i zaprasować na bok.
  szew_boczny
 4. Jeszcze tylko wszycie gumki (w końcu jakoś musi się trzymać!). Najpierw trzeba ją przygotować – dwie krawędzie zszywamy tak, żeby obwód gumki był 2-3 centymetry mniejszy niż rzeczywisty obwód talii). Ja zawsze rozkładam zapas szwu na płasko i przeszywam z każdej strony szwu, żeby gumka nigdzie nie uwierała. Tak przygotowaną gumkę zakładamy na pas, zaginamy materiał, przypinamy do dolnego zapasu szwu i szyjemy wzdłuż dolnej krawędzi pasa.

GOTOWE!

Tak, serio – to już! Szybko poszło prawda?

spodnica

spodnica_z_kola
spodnica_srebrna
srebrna_sponica_z_kola
sredrna_na_gumce

spodniczka

Podoba ci się metaliczny trend a nie zaprzyjaźniłaś się jeszcze z maszyną? Nic straconego! To naprawdę prosty projekt- nawet na start! A jeśli wciąż masz wątpliwości, nie martw się! W kolejnym wpisie pokażę mój wybór srebrnych spódnic z sieciówek (i nie tylko!). mam nadzieję, ze Ci się spodoba!
komentarze

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!