Hej! Fajnie, że tu trafiłaś – zapewne z Instagrama, co? :) Nie byłoby takiej opcji, gdyby nie te kilka linków, które wrzuciłam na swoim profilu – no właśnie KILKA – to jednak nie jeden? Jak to z nimi jest?

Nie ma co robić zamieszania i złudnych nadziei – aktywny link w profilu na Instagramie możemy wstawić tylko JEDEN. I co tu zrobić, kiedy jednak chciałoby się podzielić ze światem większą ilością internetowych miejsc? Jeśli masz własną działalność handmade, to na pewno wiesz o czym mówię – oprócz profilu, prowadzisz pewnie sklep albo fanpage a może sprzedajesz swoje rzeczy w kilku miejscach na raz? Czy nie fajnie byłoby się tym właśnie podzielić?

Z resztą nie tylko właścicielom biznesów przydałaby się taka opcja! Przecież bardzo dużo z Was ma swojego bloga, kanał na YT, fanpage, czy inne miejsca, którymi chcecie się pochwalić – artykuły, wywiady, Wasze portfolio i tym podobne :) Bardzo często wrzucamy też na IG linki do wielu zbiórek. I jak tu sobie radzić, skoro ten aktywny klik jest tylko jeden?

Na szczęście jest prosty sposób na obejście tego ograniczenia, ba! nawet dwa sposoby! Wszystko zależy od tego, czy masz jakąkolwiek własną stronę internetową, czy nie. Ja osobiście jestem za opcją własnej strony, szczególnie jeśli prowadzisz biznes – masz wtedy większe pole do popisu jeśli chodzi o wygląd, no i jest to po prostu bardziej profesjonalnie :) Ale jeśli nie masz strony, nic straconego! Wystarczy skorzystać z dobrodziejstw Internetu!

OPCJA NR 1 – NIE MAM SWOJEJ STRONY

W sieci znajdziecie dużo serwisów pozwalających tworzyć coś w rodzaju landing page – strony docelowej, do której przekierowujecie swoich odbiorców tym jednym aktywnym linkiem właśnie. A na takiej stronie możecie umieścić już o wiele, wiele więcej!

Jednym z takich serwisów jest ContactInBio.com, który co ważne nie wymaga dostępu do naszego Instagrama – wystarczy się zalogować podając adres e-mail :) Serwis dostępny jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej – darmowa naprawę jest wystarczająca!

Po zalogowaniu po lewej stronie zobaczycie pole edycji a po prawej podgląd gotowej strony, którą zobaczą Wasi odbiorcy po kliknięciu w aktywny link w BIO na Instagramie. Tak naprawdę najbardziej powinny Was interesować pola Edit i Design. W zakładce DESIGN możecie edytować ogólny wygląd Waszej strony – dodać zdjęcie (profilowe z IG lub inne), nazwę konta i wybrać motyw przewodni czy czcionkę.

 

W zakładce EDIT możecie dodawać i edytować poszczególne bloki – linki do stron czy innych social mediów. Możecie też podejrzeć statystyki kliknięć w poszczególne pola i zdecydować czy chcecie przykładowo czasowo wyłączyć którykolwiek z bloków.

No dobrze – ogólne zasady działania są proste. Ale co tak naprawdę można dodać? ContactInBio pozwala na dodanie nie tylko wielu aktywnych linków, ale też innych opcji, przykładowo:

  • przekierowania do komunikatorów takich, jak FB Messenger
  • przekierowania do innych kanałów social media
  • formularza kontaktowego
  • dowolnego tekstu, np. powitania na stronie :)

Jak już zapewne zauważyłaś, ja korzystam z opcji nr 2 i mam taką stronę stworzoną na tym blogu, ale poniżej możesz zobaczyć przykładową stronę, którą stworzyłam na ContactInBio właśnie.

 

 

 

OPCJA NR 2 – MAM SWOJĄ STRONĘ

No dobrze, alternatywę już znasz. Oczywiście tego typu serwisów jest więcej, jednak ja jestem zdecydowaną zwolenniczką innego rozwiązania, jakim jest stworzenie landingu na własnej stronie internetowej. Ta opcja jest najbezpieczniejsza pod kątem “współpracy” z Instagramem, daje praktycznie nieograniczoną możliwość edycji i całkowitą dowolność w doborze treści, które na stronie docelowej mają się znaleźć.

Więc jeśli tylko masz swój sklep, bloga czy inną stronę internetową, to nie zastanawiaj się i dodaj nową podstronę do wykorzystania, jako przekierowanie z Instagrama! Jak ją stworzyć? Dokładnie tak, jak tworzysz każdą inną podstronę. W Wordpresie wystarczy skorzystać z opcji Strony – Dodaj nową. Pamiętaj, że jej link będzie widoczny na Instagramie – ja swoją nazwałam “WszystkieMojeLinki”, ale może to być też przykładowo: mojastrona.pl/Czesc czy mojastrona.pl/WpadnijDoMnie. To Ty decydujesz, jak zaprosisz innych do siebie :)

Na nowo utworzonej stronie dodaj wszystko, czym chcesz się podzielić – wybrane linki i przekierowania mogą być “zwykłymi” linkami, przyciskami czy obrazkami z przekierowaniem. Masz naprawdę szerokie pole do popisu :)

I to tyle! Proste, prawda? Jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania, pisz do mnie śmiało! A jeśli uważasz, że ten wpis może się jeszcze komuś przydać, to będę wdzięczna za polecenie go innym :)

***
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis :)
Jeśli chciałabyś zostać tu na dłużej obserwuj mój Instagram
Wtedy na pewno nic Cię nie ominie :)
Zapraszam Cię też do grupy na FB - Mamy Szyją!